DragonflyPix
flagsEnglishGermanFrenchDutchSwedishNorwegianFinnishDanishItalianCzechSlovenianBulgarian

Species ordered by Bulgarian common name

Our website contains photographs of 133 European species: 47 damselfly and 86 dragonfly species. On this page they're ordered by their Bulgarian common names. Click here if you'd prefer to see them ordered by their scientific names.


Damselflies

  1. Върбово кротиче (Chalcolestes viridis)
  2. Голямо стреличе (Erythromma najas)
  3. Двупетнисто кротиче (Lestes barbarus)
  4. Дългопетнисто кротиче (Lestes macrostigma)
  5. Зимно кротиче (Sympecma fusca)
  6. Ивичесто пъстриче (Coenagrion pulchellum)
  7. Каменисто мекошарче (Epallage fatime)
  8. Малко бръсниче (Ischnura pumilio)
  9. Малко кротиче (Lestes virens)
  10. Малко пъстриче (Coenagrion scitulum)
  11. Малко стреличе (Erythromma viridulum)
  12. Обикновено кротиче (Lestes dryas)
  13. Обикновено пъстриче (Coenagrion puella)
  14. Поясно ромолниче (Calopteryx splendens)
  15. Речно шило (Platycnemis pennipes)
  16. Ручейно пъстриче (Coenagrion ornatum)
  17. Северно кротиче (Lestes sponsa)
  18. Сенчесто кротиче (Chalcolestes parvidens)
  19. Синевърхо бръсниче (Ischnura elegans)
  20. Синьогръдо пъстриче (Enallagma cyathigerum)
  21. Синьо ромолниче (Calopteryx virgo)
  22. Синьо стреличе (Erythromma lindenii)
  23. Торфено пъстриче (Coenagrion hastulatum)
  24. Чернокрако огнивче (Pyrrhosoma nymphula)
  25. Calopteryx haemorrhoidalis
  26. Calopteryx xanthostoma
  27. Ceriagrion georgifreyi
  28. Ceriagrion tenellum
  29. Coenagrion armatum
  30. Coenagrion caerulescens
  31. Coenagrion hylas
  32. Coenagrion intermedium
  33. Coenagrion johanssoni
  34. Coenagrion lunulatum
  35. Coenagrion mercuriale
  36. Ischnura fountaineae
  37. Ischnura genei
  38. Ischnura graellsii
  39. Ischnura hastata
  40. Ischnura intermedia
  41. Ischnura saharensis
  42. Ischnura senegalensis
  43. Nehalennia speciosa
  44. Platycnemis acutipennis
  45. Platycnemis latipes
  46. Pyrrhosoma elisabethae
  47. Sympecma paedisca

Dragonflies

  1. Арктична зеленка (Somatochlora arctica)
  2. Балканско воденичарче (Cordulegaster heros)
  3. Бледо синилниче (Orthetrum coerulescens)
  4. Бледо червениче (Sympetrum meridionale)
  5. Бродещо живениче (Libellula fulva)
  6. Бяловърхо синилниче (Orthetrum albistylum)
  7. Голямо червениче (Crocothemis erythraea)
  8. Двузъбесто воденичарче (Cordulegaster bidentata)
  9. Есенен пъстролет (Aeshna mixta)
  10. Есенно червениче (Sympetrum vulgatum)
  11. Жълто цигулче (Gomphus flavipes)
  12. Жълтогръд пъстролет (Aeshna affinis)
  13. Жълтокрило червениче (Sympetrum flaveolum)
  14. Жълтопетниста зеленка (Somatochlora flavomaculata)
  15. Жълтопетнисто графитче (Leucorrhinia pectoralis)
  16. Зеленогръдо цигулче (Ophiogomphus cecilia)
  17. Кафяв пъстролет (Aeshna isoceles)
  18. Кафяво живениче (Libellula quadrimaculata)
  19. Кърваво червениче (Sympetrum sanguineum)
  20. Мъхеста зеленка (Cordulia aenea)
  21. Обикновено червениче (Sympetrum striolatum)
  22. Петнист пъстролет (Aeshna cyanea)
  23. Петнисто червениче (Sympetrum depressiusculum)
  24. Планинска зеленка (Somatochlora metallica)
  25. Планински пъстролет (Aeshna juncea)
  26. Плоскотело живениче (Libellula depressa)
  27. Поясно червениче (Sympetrum pedemontanum)
  28. Прелетен пъстролет (Anax ephippiger)
  29. Пролетен пъстролет (Brachytron pratense)
  30. Пролетна зеленка (Somatochlora borisi)
  31. Пролетно цигулче (Gomphus vulgatissimus)
  32. Речен пъстролет (Caliaeschna microstigma)
  33. Речна зеленка (Somatochlora meridionalis)
  34. Речно синилниче (Orthetrum brunneum)
  35. Рилско графитче (Leucorrhinia dubia)
  36. Синеоко воденичарче (Cordulegaster insignis)
  37. Синеоко червениче (Sympetrum fonscolombii)
  38. Торфен пъстролет (Aeshna subarctica)
  39. Тъмен пъстролет (Anax parthenope)
  40. Царски пъстролет (Anax imperator)
  41. Черно стъклениче (Selysiothemis nigra)
  42. Черновърхо синилниче (Orthetrum cancellatum)
  43. Щипесто цигулче (Onychogomphus forcipatus)
  44. Южно воденичарче (Cordulegaster picta)
  45. Aeshna caerulea
  46. Aeshna crenata
  47. Aeshna grandis
  48. Aeshna serrata
  49. Aeshna viridis
  50. Anax immaculifrons
  51. Boyeria cretensis
  52. Boyeria irene
  53. Brachythemis impartita
  54. Cordulegaster boltonii
  55. Cordulegaster helladica
  56. Cordulegaster trinacriae
  57. Diplacodes lefebvrii
  58. Epitheca bimaculata
  59. Gomphus graslinii
  60. Gomphus pulchellus
  61. Gomphus schneiderii
  62. Gomphus simillimus
  63. Leucorrhinia albifrons
  64. Leucorrhinia caudalis
  65. Leucorrhinia rubicunda
  66. Lindenia tetraphylla
  67. Macromia splendens
  68. Onychogomphus costae
  69. Onychogomphus uncatus
  70. Orthetrum chrysostigma
  71. Orthetrum nitidinerve
  72. Orthetrum sabina
  73. Orthetrum taeniolatum
  74. Orthetrum trinacria
  75. Oxygastra curtisii
  76. Pantala flavescens
  77. Paragomphus genei
  78. Somatochlora alpestris
  79. Somatochlora sahlbergi
  80. Sympetrum danae
  81. Sympetrum sinaiticum
  82. Trithemis annulata
  83. Trithemis arteriosa
  84. Trithemis festiva
  85. Trithemis kirbyi
  86. Zygonyx torridus